Онлајн полагање првог пробног завршног испита- информација за ученике осмих разреда и њихове родитеље

Онлајн пробно тестирање биће спроведено по следећој динамици:
-22.априла 2020. године- тест из српског језика
-23,априла 2020. године- тест из математике
-24. априла 2020. године - комбиновани тест
Ученици су добили упуства путем вибер групе и приватних порука од одељенских старешина, педагога школе и наставника информатике.
Ученицима ће сваки тест бити доступан 12 сати (од 8 ујутру до 20 часова увече).
Ученик ће на почетку сваког теста бирати језик на којем ће радити тест.
Сваки ученик ће моћи само једном да приступи полагању теста, које ће бити временски ограничено. На почетку теста ученици ће добити обавештење о дужини трајања тестирања.
Повратну информацију о резултатима теста ученик ће моћи да види након дванаесточасовног истека времена за решавање теста, када ће решења бити доступна, а ученици ће моћи да им приступе и анализирају их. То ће бити могуће логовањем на платформу са истим приступним налогом као и за решавање тестова.
Анализе задатака сва три теста ће бити емитоване и на каналу РТС 3, у терминима који ће накнадно бити утврђени.