Радионица са осмацима-Злоупотреба друштвених мрежа

Удружење "Умем боље" из Смедерева реализује пројекат "Од игре до зависности" са ученицима осмог разреда. Пројекат се бави превенцијом вршњачког и сајбер насиља код деце, превенцијом наркоманије и употребе кућних дрога. Пројект обухвата четири радионице, а прва јесте-Злоупотреба друштвених мрежа. Наведена радионица реализована је у петак, 18. новембра, са ученицима осмог разреда у Завлаци и у Белој Цркви. Радионицу је водила Ивана Матејић, мастер социјални радник. Радионици је присуствовала и Бранкица Кикановић, педагог школе.
Овом приликом ученици су проширили своја сазнања о томе који су ризици коришћења друштвених мрежа, који су начини безбедног коришћења друштвених мрежа, приказани су едукативно садржаји. Било је ово веома поучно за наше ученике. Планирана су још три предавања до краја школске године.