Дан школе 2024. године

У основној школи Жикица Јовановић Шпанац у Белој Цркви у петак петнаестог марта 2024. године обележен је дан школе. Прослава је отпочета у просторијама школе у пола дванаест ученичком приредбом. Приредбу је отворио школски хор химном Боже правде, након чега су уследили драмски текстови и рецитације. Кроз приредбу су госте водили ученици старијих разреда док су је својим учешћем у њој подржали сви ученици од првог до осмог разреда. Подсетили смо се, заједно са нашим гостима, оснивања школе и других важних догађаја у њеној историји. Догађај је завршен још једним наступом школског хора и на самом крају фолклорним играма.

Захваљујемо се свима који су нам се придружили овом приликом и увеличали нашу прославу и надамо се да ћемо ову традицију наставити да негујемо како следеће тако и сваке наредне године која нам долази.