Међународни сајам књига у Београду

Одавно нисмо имали прилику да колективно посетимо Међународни сајам књига у Београду, који   се одржава већ 67.  пут, као једна од водећих културних манифестација југоисточне Европе . Општина Крупањ организовала је посету Сајму књига у суботу 19. октобра, тако да је пун аутобус ученика обе основне и средње школе данас имао прилику да борави под куполама београдског сајма, где су стотине излагача, и хиљаде посетилаца, похрлили да се друже са писаном речи. Двадесетак наших ученика и наставника имали су прилику да обиђу бројне штандове домаћих, али и страних издавача, и упознају најновија, али и  сва остала   издања. Од белетристике, преко научних, стручних, религиозних, намењених најмлађим...Наши ученици са задовољством су прелиставали књиге, а на крају сви понеку и купили. За све њих ово је био први пут да присуствују једном овако занимљивом догађају, а судећи по реакцијама, које су изразито позитивне, долазиће и убудуће.